KPH a divadlo

29.07.2012 20:30

Klub přátel historie uspořádal v neděli 29.7. 2012 zájezd na divadelní představení POSLEDNí ZE ŽHAVÝCH MILENCů, ve kterém excelovali Petr Nárožný a ve trojroli Simona Stašová. Představení bylo součástí festivalu POD ŠIRÝM NEBEM,  který se koná v průběhu prázdnin na nádvoří domu U Synků v Hustopečích. Na uvítanou jsme obdrželi koštovací skleničku s logem festivalu, bylo nám nabídnuto ze 4 druhů bílých vín, na zakousnutí pak chleba se škvarkovou pomazánkou. Hra byla vtipná, herci výborní, počasí dobré – nezmokli jsme. Po představení hrála CM Jana Bradáče, a ochutnávala se vína „Vinařství Fridrich".

 V 23.30 jsme se spokojeni vraceli do Kobylí. Velmi dobrá letní akce, která nám v regionu umožňuje aspoň vzdáleně nasát atmosféru letních Shakespearovských slavností na Špilberku. Rozdíl  je úměrný ceně.

Poslední ze žhavých milenců patří mezi nejúspěšnější hry známého amerického autora Neil Simona. Skvělá je svým námětem i mistrnými dialogy. Starší majitel rybí restaurace, se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: "Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!" Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen (sexu chtivou Elaine, ztřeštěnou Bobbi a upjatou Jeanette) a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky. Odvěká mužská touha po milostných dobrodružstvích inspirovala autora k napsání komedie, při které se baví a smějí diváci bez rozdílu věku. Je jen otázka, zda životní poznání majitele rybí restaurace je pro starší pány varováním nebo naopak, povzbuzením pro nová dobrodružství.